Parafia Św. Stanisława Kostki w Warszawie– ośmiotysięczna parafia dekanatu żoliborskiego, obejmująca tereny Starego Żoliborza pomiędzy ulicami Zajączka, Popiełuszki, Słowackiego i Mickiewicza. Siedziba parafii znajduje się w kościele św. Stanisława Kostki przy ulicy Hozjusza 2, w bezpośrednim sąsiedztwie placu Wilsona. Parafia jest jedną z najbardziej znanych w Warszawie, a to za sprawą Sługi Bożego księdza Jerzego Popiełuszki, który pełnił tu funkcję wikariusza.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy – stowarzyszenie założone w 1991 roku przez 24 dziennikarzy katolickich. Zrzesza około 500 członków, działających w kilku oddziałach terenowych. Celem stowarzyszenia jest zawodowe i religijne formowanie pracowników katolickich mediów, tak by dawali świadectwo wiary także w mediach świeckich i kształtowali opinię publiczną w duchu nauczania Kościoła.

www.parafiajasien.gda.plParafia zaczęła swoje istnienie w 1963 roku, jako wikariat samodzielny przy kościele św. Jana Chrzciciela w Kiełpinie Górnym, powstając z parafii św. Franciszka w Gdańsku Emaus. Parafia została erygowana dekretem biskupa gdańskiego Lecha Kaczmarka dnia 15 września 1979 roku, pod wezwaniem Bł. Doroty z Mątów. Pierwszym proboszczem był ks. Jan Dziuban.