„Kochać ludzi, kochać Boga, to do nieba prosta droga” – Marianna Popiełuszko nie żyje.

Pani Marianna Popiełuszko nie żyje. Zostawiła nas, odeszła do Pana, by spotkać się ze swoim mężem i błogosławionym synem.

Całe jej życie było świadectwem ogromnej wiary i pokory. Dla nas wszystkich - nieustanną szkołą wielkiej miłości do Boga i ludzi. Najlepiej mówią o tym słowa, wypowiedziane w kontekście pytania o morderców syna: ”Nikogo nie chcę osądzać, to należy do Pana Boga. Ja im przebaczyłam, teraz się za nich modlę. Niech Jezus też im daruje… „

Miałam zaszczyt i szczęście ucałować jej dłonie. Tylko tyle i aż tyle – dla mnie. Pozostanie w mej pamięci, jako wzór wspaniałej Matki - Polki, symbolu tak dziś obśmianego  i sponiewieranego. Najbardziej lubiłam cytowane przez Panią Mariannę Popiełuszko proste wierszyki, które mają taką siłę „rażenia”, że żadne traktaty teologiczne ich nie zastąpią.

Czcigodna Mamo bł. Księdza Jerzego, dziękuję Ci za Twoje świadectwo wiary i miłości do Pana Boga i Ojczyzny! Dziękuję za Twój dla nas dar największy - błogosławionego Męczennika! Niech Dobry Bóg przyjmie Cię do swojego Królestwa, byś mogła orędować za Polską mądrą, sprawiedliwą i wierną Bogu!

Red. Anna Dąbrowska,

Oddz. Tv – KSD

19.XI.2013r.